2. Сайт на в-к "Лечител"
3. Природна медицина-сайтът на д-р Пашкулев
4. Бъди щастлив
5. Радиестезия, хомеопатия, пирамиди
6. Всичко за билките-първа част
7. Всичко за билките-втора част
8. Всичко за билките-трета част
9. Всичко за билките-четвърта част
10. Полезни съвети
11. Сайт с Художествени снимки от Карибите и Канада.
12. Сборен постинг на снимки от други държави-проект на Петя
13. снимки от Родопите-2 част-проект ня Джулия Бел
14. България в снимки-проект на julia13
15. Снимки от Пирин-проект на Джулия Бел
16. Какво сме дали на света
17. Снимки на планини в България-първа част-проект на Джулия Бел
18. Снимки от Рила-проект на Джулия Бел
19. снимки от планини в България-2 част-проект на Джулия Бел
20. снимки от градове и села в БГ-проект на Джулия Бел
21. Снимки от църкви и манастири в България, проект на Джулия Бел
22. Снимки от Родопите-проект на Джулия Бел
23. Снимки от света-мои постинги
24. Снимки от планини в България-проект на Джулия Бел-трета част
25. Снимки от градове и села-втора част-проект на Джулия Бел
26. Притча за скорпионите
27. Билколечение
28. билкосъбиране
Прочетен: 11070 Коментари: 35 Гласове:
Последна промяна: 19.05.2011 13:07
Барбадос е най-източният остров от групата на Малките Антили, разположен в западната част на Атлантическия океан. Отстои на около 400 км североизточно от Венецуела и на около 100 км източно от останалите острови в Карибско море. Той заема площ от 480 кв.км, 32 км широк и 24 дълъг.
Днес превърнал се в световно известен символ на луксозна и екзотична почивка, бившата английска колония все още пази спомена за своето минало. Предполага се, че първите заселници на Барбадос са коренните жители на Венецуела, доплавали до острова по делтата на река Ориноко около 350 г. от новата ера. Около 800 г. на Барбадос пристига втора вълна от преселници – южноамериканските индианци от племето Аравак. През XIII в. те са прогонени от нахлулите племена Кариби.
Името си Барбадос получава през 1536 г. от португалския откривател Педро Кампос. Той нарича острова „Ош Барбадос“(Брадатия), защото въздушните корени на фурмите, които се веели от вятъра по крайбрежието му приличали на тъмни човешки бради. Такъв вид с впечатлението за брада давала и морската пяна, която се разстилала по кораловите рифове на бреговете на острова.
Нарича се още и смокиновия остров, заради изобилието от смокинови дървета. До 1550 г. местното население е принудено на робски труд в плантациите на испанските конквистадори. Това принуждава голяма част от заварените карибски племена да избяга на съседните острови.
През 1620 г. британски моряци откриват Барбадос необитаем и го завладяват в името на крал Джеймс I. През 1627 г. пристигат първите британски заселници, а през 1639 г. е формиран и първият парламент. От този момент Барбадос става родината на рома. Захарната тръстика за първи път се засажда тук от полковник Джеймс Дракс и други плантатори през 1638 г., а до средата на 1640 г. този отрасъл носи мощен търговски успех на острова. Захарната тръстика процъфтява в съчетание с топлината, влажността и прохладните нощи на тропичния климат и не след дълго на острова забелязват, че от остатъчния продукт при нейната обработката може да се дестилира вкусна напитка.
Островът е известен е както със своите тропически гори и плажове с розово-бял пясък, така и със захарните си плантации и хубав ром с марка Малибу, който е по-лек и с по-деликатен на вкус от ямайския, заради фината захарна тръстика и меките маслени нотки в състава му. За първи път ром е дестилиран в средата на XVII век. Произведен от първите добиви на захарната тръстика, в началото той е приет като питие за по-бедните, докато не се намесила по-добрата дестилаторна технология с отлежаване на напитката. Това отлежаване варира от 6 месеца до 12 години, докато се получил чудесният специфичен аромат на рома.
Днес ромът на Барбадос се произвежда от сиропа при обработването на захарната тръстика - меласата. При дестилацията полученият ром е безцветен, а кафявият цвят идва от прибавянето на карамел (прегоряла захар). Местната спиртоварна „Mount Gay”, създадена през 1663 г., е в най-стария действащ производител на ром света. С изключителните си вкусови качества и неустоим аромат, „слънчевата” напитка бързо се издига от обикновено питие за моряци и пирати до истинска наслада за ценителите.
Барбадос остава колония на Англия до 1966 г., когато става парламентарна република. Англичаните са оставили в наследство красиви колониални сгради, уникална ботаническа градина, огромна библиотека с ценни ръкописи и карти, захарни плантации, фабрика за ром, пристанище, англиканска църква и ляво движение. Тях ще ви покажа в следващия постинг.
Снимките са правени от мой съученик, който миналият месец беше там на почивка.
Направил е четири албума със снимки, може да ги разгледате тук:
blagoy.homeunix.com/index.php
Актуална информация за този остров може да видите тук:
zar.bg/view_article.php
Разкошни снимки ...Опитахме и специалният ром .
Благодаря ти ,Късна Пролет !
Записвай ме за следващото пътуване ...
ПОЗДРАВИ! УСПЕШНА СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.
се разхожда наш'та Дора,
взела чаша от кокос;)
Поздрави и усмихнат ден!
:)))
поздрави, Неве, и ти да отидеш!
Благодаря за хубавата разходка, приятния разказ и новата мечта.... да видя Барбадос наживо.
Благодаря ти за почивката:)))))))))
03.06.2011 10:33
03.06.2011 13:44
03.06.2011 21:53
2. katan
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. ka4ak
6. mt46
7. dobrota
8. ambroziia
9. donkatoneva
10. milena6
2. lamb
3. hadjito
4. metaloobrabotka
5. mimogarcia
6. siainia
7. djani
8. samvoin
9. bgantimafia
10. vesonai